Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ripple (XRP) İçin Bu Hafta Ne Beklemeli?

Ripple’ın XRP’si son haftalarda dalgalı bir seyir izledi. İki haftalık %6’lık bir düşüşün ardından 0,50 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Analistler arasında iyimser olanlar, teknik göstergelere dayanarak XRP’nin 1,50 $ veya daha yüksek seviyelere çıkabileceğini öngörüyor; ancak, kısa vadede ABD TÜFE verilerinin etkisiyle geçici düşüşler bekleniyor.

Ripple'ın XRP'si son haftalarda

Ripple’ın XRP’si son haftalarda daha geniş piyasa eğilimlerini yansıtan önemli bir dalgalanma yaşadı. Kripto para birimi kısa süre önce iki haftalık bir süre içinde %6’lık bir düşüş yaşadı ve 7 Haziran’da 0,48 dolara kadar geriledi. Ancak, CoinGecko’ya göre o zamandan beri biraz toparlandı ve şu anda 0,50 dolar civarında işlem görüyor.

XRP 1.5 Doları Görebilir

Bu son gerilemeye rağmen, bazı analistler XRP’nin geleceği konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Sosyal medyada tanınmış bir trader olan EGRAG CRYPTO, XRP’nin “Beyaz Üçgen” olarak bilinen bir modeli kırmaya hazır olduğunu öne sürüyor. Bu formasyon devam ederse, kripto paranın 1,50 dolara yükselebileceğini tahmin ediyor. Fib 1,618 bölgesi olarak bilinen kritik bir teknik seviyeyi aştığı varsayılırsa, daha fazla büyüme XRP’nin 6,50 ila 7,50 dolar arasına yükseldiğini görebilir. Bu noktada, birçok yatırımcının kâr etmesi ve potansiyel olarak fiyatı dengelemesi bekleniyor.

xrp 1

Bir başka analist Matthew Dixon, yükseliş potansiyeli konusunda hemfikir ancak olası kısa vadeli düşüşler konusunda uyarıyor. Dixon, bu hafta içinde açıklanacak olan beklenenden yüksek ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin XRP’nin fiyatında geçici bir düşüşü tetikleyebileceğini öngörüyor. Ancak, düşük oranlar genellikle kripto para birimleri gibi daha riskli varlıklara yatırımın artmasına yol açtığından, faiz oranları düşmeye başladığında uzun vadeli sahiplerin muhtemelen fayda sağlayacağını savunuyor.

12 Haziranda TÜFE Açıklanacak

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu tarafından en son TÜFE verilerinin 12 Haziran’da açıklanması planlanıyor. Aynı gün Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), şu anda %5,25 ile %5,50 arasında belirlenen faiz oranı politikasına karar vermek üzere toplanacak. Tarihsel olarak, bu olaylar kripto para piyasasında oynaklığın artmasına katkıda bulunarak bu dönemi XRP ve diğer dijital varlıklar için çok önemli bir dönem haline getirdi.

Tüm analistler bu iyimserliği paylaşmıyor. Kripto topluluğunun bir diğer önde gelen ismi Jason A. Williams, XRP için daha aşağı yönlü bir bakış açısına sahip. Bir sonraki boğa döngüsü sırasında XRP’nin 0,27 dolara kadar düşebileceğini öngörüyor. Buna karşılık, Bitcoin ve Ethereum’da son derece yükselişte ve sırasıyla 336.000 dolar ve 12.000 dolarlık yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerini tahmin ediyor.

XRP yatırımcılarına umut verebilecek teknik göstergelerden biri Göreceli Güç Endeksi (RSI). RSI, fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçen bir momentum osilatörüdür ve bir varlığın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğuna dair içgörü sağlıyor. 70’in üzerindeki bir RSI aşırı alım koşullarına işaret ederken, 30’un altı aşırı satım durumunu gösteriyor. Son zamanlarda, XRP’nin RSI değeri 22’ye kadar düştü ancak o zamandan beri 38’e yükseldi ve bu da fiyatların toparlanma potansiyeline işaret ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Kripto paralara yatırım yapmak yüksek risk içerir ve herkes kendi araştırmasını yapmalıdır. Kriptofoni.com ve yazarları bu bilgilerin doğruluğu veya eksiksizliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

En güncel Bitcoin, altcoin ve genel kripto para gelişmelerinden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Whatsapp, Telegram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızı takip edin!