Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Coinshares Raporu Açıklandı! Bitcoin ve Altcoinlere Para Yağmış

CoinShares raporuna göre, geçen hafta kripto para birimi yatırımları 2 milyar dolara yakın artarak son beş haftadaki 4,3 milyar dolarlık trendi genişletti. Özellikle Bitcoin ve Ether’e olan talepteki artış, kripto ürünlerinin toplam varlıklarının 100 milyar doları aşmasına katkıda bulundu. SEC’in spot Ether ETF’lerine izin vermesiyle birlikte, kurumsal kabul artarken Ethereum fiyatının 10.000 dolar seviyesine ulaşabileceği öngörülüyor.  

CoinShares raporuna göre, geçen

CoinShares tarafından hazırlanan bir rapora göre, geçtiğimiz hafta kripto para birimi ürünlerine yapılan yatırımlarda toplamda 2 milyar dolara yaklaşan önemli bir artış yaşandı. Bu akın, son beş hafta içinde kripto varlıklarına 4,3 milyar doların üzerinde bir akışın görüldüğü bir trendi genişletti. Borsada işlem gören ürünler (ETP’ler) tek başına 12,8 milyar dolarlık işlem hacmi kaydederek bir önceki haftaya göre %55’lik güçlü bir artış gösterdi. Bitcoin, 1,97 milyar doların üzerinde girişle yatırım ortamına hakim olurken, Ethereum (ETH) yaklaşık 70 milyon dolar biriktirerek Mart ayından bu yana en önemli haftalık akışını yaşadı.

Canlanma Var

Kripto varlıkları için satın alma faaliyetlerindeki canlanma, yılın başlarında yaşanan bir durgunluk döneminin ardından geldi; özellikle Nisan ayında birkaç büyük ürün sıfır ya da negatif net giriş kaydetti. Ancak Mayıs ortasından bu yana, BlackRock’ın IBIT’i gibi ürünlerin Ocak ayındaki lansmanından bu yana 20 milyar doların üzerinde varlık topladıktan sonra en büyük bitcoin ETF’si haline gelmesiyle kayda değer bir toparlanma yaşandı.

btc 5

CoinShares analisti James Butterfill, kripto para birimlerindeki olumlu fiyat hareketlerinin, kripto ürünlerindeki toplam yönetim altındaki varlıkların (AuM) Mart ayından bu yana ilk kez 100 milyar doların üzerine çıkmasına katkıda bulunduğunu vurguladı. ETH ürünlerine yönelik yenilenen ilgiyi, SEC’in spot Ethereum ETF’lerine izin veren kararına bağladı; bu hareket iyimserlik aşıladı ve ikinci en büyük kripto para birimine daha fazla yatırım yapılmasını sağladı.

ETH İçin Piyasa İyimserliği

Piyasa duyarlılığı Ethereum konusunda iyimserliğini koruyor ve bazı tüccarlar ETH ürünlerine girişlerin devam edeceğini öngörüyor. Tyr Capital’in Baş Yatırım Sorumlusu Ed Hindi, kısa ve orta vadede Ether ürünlerine 5-10 milyar dolar arasında akış olabileceğini öngördü. Hindi, ETH’nin deflasyonist mekanizması gibi destekleyici faktörlere atıfta bulunarak, bu akının Ether fiyatlarını 2024 yılı sonuna kadar 10.000 dolara çıkarabileceğini tahmin etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ethereum ETF’leri için önemli düzenleyici başvuruları onaylaması, kripto para birimi için çok önemli bir an oldu. VanEck, Fidelity ve Grayscale gibi önde gelen kurumlardan sekiz ETF, büyük borsalarda listelenmek için yeşil ışık aldı, artan kurumsal kabulün sinyalini verdi ve Ether yatırım fırsatlarına daha geniş erişilebilirliğin önünü açtı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Kripto paralara yatırım yapmak yüksek risk içerir ve herkes kendi araştırmasını yapmalıdır. Kriptofoni.com ve yazarları bu bilgilerin doğruluğu veya eksiksizliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

En güncel Bitcoin, altcoin ve genel kripto para gelişmelerinden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Whatsapp, Telegram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızı takip edin!