Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
  • Google Play Uygulamamız

Celestia (TIA) Artışıyla Sükse Yaptı! Katalizörler Ortaya Çıktı

Celestia’nın TIA token’ının son dönemdeki fiyat artışı, Blockchain altyapısındaki önemli rolü, zincir içi sürekli piyasalara yönelik önemli piyasa talebi ve elverişli piyasa koşulları da dahil olmak üzere birkaç temel faktöre bağlanmakta. Orderly Network’ün desteği ve devam eden endüstri etkinliklerinden gelen olumlu duygularla Celestia, yakın gelecekte kritik direnç seviyelerini aşabilir. Buna göre TIA yukarı yönlü yörüngesini sürdürmek için iyi bir konumda görünüyor.

Celestia'nın TIA token'ının son

Önemli bir düşüşün ardından, modüler veri kullanılabilirliği ağı Celestia’nın yerel tokenı TIA, kayda değer bir fiyat toparlanması gösterdi. Daha önce TIA, 10 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20,85 dolardan %68 oranında düşmüştü. Ancak, son zamanlarda toparlandı ve son 24 saatte %16,4 artışla piyasanın en iyi performans gösteren oyuncusu olarak ortaya çıktı ve şu anda 6,78 dolardan işlem görüyor.

TIA Fiyat Analizi

5 Temmuz’da TIA, başlıca kripto para birimlerindeki genel düşüş ve temkinli yatırımcı duyarlılığının etkisiyle son 8 ayın en düşük seviyesi olan 4,16 dolara ulaştı. Bununla birlikte, son gelişmeler Celestia’ya olan ilgiyi yeniden canlandırdı ve daha önemli bir yükselişi engelleyen temel göstergeleri geri kazanmasını sağladı.

tia

TIA için önemli bir direnç noktası, TIA/USD günlük grafiğinde gösterildiği gibi, 7,74 dolardaki 200 günlük üstel hareketli ortalaması (EMA). Bu seviye, yükseliş eğiliminin devam etmesi halinde fiyat rallisini uzatabilecek kritik bir kilometre taşıdır. Ancak bu hedefe ulaşmadan önce Celestia’nın, düşüş eğilimli yatırımcılar için 8 aylık bir eşik olan 7,26 dolarlık başka bir direnç seviyesini aşması gerekiyor.

Düzenli Ağ Celestia’nın Hakimiyetini Artırıyor

Piyasa uzmanı ve teknik analist DeFiSquared, Celestia’nın son dönemdeki yükseliş trendini vurgulayarak, kripto para birimlerinde algılanan fayda eksikliğinden kaynaklanan mevcut piyasa koşullarına rağmen Celestia’nın “gerçek ve faydalı faaliyeti” kolaylaştıran bir Blockchain altyapısı olarak öne çıktığını belirtti.

Celestia’daki verilerin önemli bir kısmı, tutarlı ve önemli bir talebe sahip bir sektör olan zincir içi sürekli piyasalar için izinsiz likidite sağlayan Orderly Network’ten kaynaklanıyor. Orderly Network, günlük yarım milyarı aşan ve giderek büyüyen piyasa hacminin önemli bir bölümünü yönetmekte.

Artıştaki Diğer Faktörler Neler?

DeFiSquared’e göre, zincir içi sürekli piyasalar için güvenli ve izinsiz likidite sağlamak üzere bir veri kullanılabilirliği katmanına duyulan ihtiyaç belirgin hale geldi. Celestia’nın bu bağlamda temel bir altyapı parçası olarak rolü, onu güçlü bir piyasa tabanı için olumlu bir şekilde konumlandırıyor.

Bu görüş, Celestia’nın ön planda olduğu ve proje etrafındaki olumlu havayı daha da artıran devam eden Modüler Zirve tarafından desteklenmekte. Zirve, CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde token için işlem hacminde %40’lık bir artışa ve 206 milyon dolara ulaşılmasına katkıda bulundu.

DeFiSquared ayrıca, mevcut yukarı yönlü hareketi shortlamaya çalışan yatırımcıların, sürekli ticarette negatif fonlama oranlarının ve potansiyel bir piyasa dibine işaret eden göstergelerin mevcut iyimserliğe katkıda bulunduğuna dikkat çekti. Buna ek olarak, piyasadaki istikrar, içeridekilerin 100 günden fazla bir süre kalan hak ediş durumu nedeniyle varlıklarını satamamaları gerçeğiyle desteklenmekte. Bu husus, önemli satışların gerçekleşme riskini azaltarak TIA’nın fiyat hareketi için daha istikrarlı bir görünüm sağladı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Kripto paralara yatırım yapmak yüksek risk içerir ve herkes kendi araştırmasını yapmalıdır. Kriptofoni.com ve yazarları bu bilgilerin doğruluğu veya eksiksizliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

En güncel Bitcoin, altcoin ve genel kripto para gelişmelerinden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Whatsapp, Telegram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızı takip edin!