Tether (USDT) Ne Kadar? Güncel Tether Fiyatı, Grafikler ve Yorumlar

Tether logoTether
USDT
1,00 $
0.00001620 BTC
Piyasa Değeri
70.036.781.486 $
Hacim (24s)
50.959.748.136 $
Dolaşımdaki Arz
69.838.070.955 USDT
Toplam Arz
69.838.070.955 USDT

Tether Fiyatı: Tether Kaç TL, Tether Kaç Dolar?

Kriptofoni Tether (USDT) ne kadar sayfasından canlı Tether fiyatıTether kaç tl, Tether kaç dolar gibi sorgulara ilişkin tüm verilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Tether yorumları neler, uzmanlar Tether fiyatı için neler söylüyor gibi birçok konuda fikir edinebilirsiniz.

An itibariyle 1 Tether kaç TL sorusunun yanıtı 9,27 iken, 1 Tether kaç dolar sorusunun yanıtı 1,00 $‘dir. Öte yandan 1 Tether kaç Euro sorusunun yanıtı ise 0,862135 ‘dur. Sayfa üzerindeki tüm fiyat verileri anlık olarak güncellenmektedir. Tether fiyatı son 1 saatte 0.41%, 24 saatte 0.48%, son 7 günde ise 0.15% değişim göstermiştir.

Tether, toplam 70.036.781.486 $ piyasa değeri ile en büyük 4. kripto para birimidir.

Tether Fiyatı Hesaplama Aracı

Bu başlık altındaki Tether fiyatı hesaplayıcı aracı ile Tether kaç dolar, Tether kaç tl, Tether Euro ve diğer itibari para (fiat para) birimleri için fiyat hesaplaması yaptırabilirsiniz.

USDT

Tether Fiyatı Grafiği, Geçmiş Fiyat Verileri ve Diğerleri

Bu başlık altından Tether fiyatı grafiği, geçmişteki Tether fiyat verileri, piyasalardaki hareketler, en güncel Tether haberleri gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.


 • Fiyat Grafiği

 • Geçmiş Fiyat Verileri

 • Piyasalar

 • Sosyal Medya

 • Haberler

 • Yorumlar

 • Zaman:
 • 1s
 • 1G
 • 1H
 • 1A
 • 1Y
 • Tümü
 • Tip:
 • Çizgi Grafiği
 • Mum Grafiği
* Para birimi: USD
Geçmiş Fiyat Verileri için Tether
TarihAçılışKapanışEn YüksekEn DüşükHacim
Tether Piyasalar
#Kaynakİşlem ÇiftiHacimFiyatDeğişimSon Güncelleme

Tether (USDT) Nedir? Tether Yorumları

Tether (USDT), ABD dolarının değerini yansıtması için fiyatı 1:1 oranında ABD dolarına endekslenmiş bir kripto para birimidir. Buradaki fikir, dijital dolar gibi kullanılabilecek istikrarlı bir kripto para birimi yaratmaktı. Bu amaca istikrarlı bir dolar ikamesi olma amacına hizmet eden kripto paralara “stablecoin” denilmektedir. Tether en popüler ve en büyük stablecoin'dir ve hatta birçok popüler kripto para borsasında ABD dolarının yerine geçmektedir! Tether'in internet sitesine göre Tether, madeni paranın değerini ABD doları, Euro ve Yen gibi ulusal para birimlerinin fiyatına endekslemek veya “bağlamak” için parayı dijital para birimine dönüştürür. Tether de diğer kripto paralar gibi Blockchain'i kullanır. Diğer kripto paraların aksine, [Tether'in resmi internet sitesine göre] “%100 USD tarafından destekleniyor” (USD banka hesaplarında tutuluyor). Tether'in birincil kullanımı, yüksek oranda değişken kripto para piyasasına bir miktar istikrar getirmek ve dolar ve bankalarla işlem yapamayan kripto para borsalarına likidite sağlamaktır.

USDT'nin ihraççısı Tether Limited adlı şikettir. Hong Kong'da kurulmuştur. USDT'nin kullanımı oldukça basittir. Binance, Poloniex veya Bittrex gibi kripto para borsalarında, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın almak için kullanılabilir. Bir borsadan Omni Layer, ERC-20, TRX özellikli herhangi bir cüzdana kolayca aktarılabilir. Tether'in işlem ücreti yoktur, ancak harici cüzdanlar ve borsalar ücretler. Tether.to Platformu aracılığıyla USDT'yi USD'ye dönüştürmek ve tersini yapmak için kullanıcıların küçük bir ücret ödemesi gerekir. Bitcoin için Tether alım satımı, daha önce bahsedilenler gibi çeşitli borsalar veya Tether.to platformu aracılığıyla yapılabilir, bu da banka hesabınızdan USD'ye dönüşüme izin verir.

An itibariyle Tether, 70.036.781.486 $ piyasa değeri ile en büyük 4. kripto para birimidir. CoinMarketCap’in verilerine göre, varlığı bilinen 9 binden fazla kripto para birimi bulunmaktadır.

Tether hakkında daha fazla bilgi edinmek için “Tether Nedir” rehberimizi ziyaret edebilirsiniz.

Güncel Tether Yorumları Neler?


Güncel Tether yorumları neler, Tether alınır mı sorusuna evet veya hayır yanıtı vermenin doğrudan yatırım tavsiyesi niteliğinde olmasından dolayı bu soruya bir yanıt vermek mümkün değildir. Bunun kararını kendiniz vermelisiniz. Kripto para piyasasına yeni giriş yapıyorsanız ilk adım hangi kripto para birimine yatırım yapacağınıza karar vermektir. Kripto para piyasasında değişmez, katı kurallar yoktur ve bir gün herhangi kripto para birimi sert şekilde yükselebilirken, ertesi gün çökebilir. Bu durum Tether için de geçerlidir.

Acemi bir yatırımcının bu fiyat hareketlerini öngörebilmesi, uzmanların yaptığı Tether yorumları ile ilgili bir çıkarımda bulunabilmesi için fazlasıyla şansa ihtiyacı vardır. Fakat, yatırımınızı korumak için alabileceğiniz birkaç önlem bulunmaktadır. Yeni bir yatırımcının yapacağı ilk şey alacağı kripto para biriminin toplam piyasa değerine ve piyasadaki yerine bakmaktır. Çünkü yüksek piyasa değerine sahip kripto para birimleri, az bilinen ve düşük piyasa değerine sahip kripto para birimlerine kıyasla fiyatları çok değişken değildir. Daha yüksek piyasa değeri genellikle daha düşük risk anlamına gelir.

Her yatırım aracı gibi Tether fiyatı da haberlerden kolayca etkilenebilmektedir. Bu sebeple Tether haberlerini düzenli olarak takip etmeniz gerekir.

Tether için Faydalı Bağlantılar

Son dakika Bitcoin ve diğer kripto para haberlerini Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tekrar Hoşgeldiniz!

Kriptofoni'ye hemen giriş yapın.

Şifrenizi Sıfırlayın

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.