Günlük Trade (Day Trade) Nedir?

Hisse senetleri, kripto paralar ve diğer piyasalarda varlıkların fiyatları, arz ve taleple piyasa güçlerinin etkisi altında gün boyunca sürekli değişme eğilimindedir. Çoğu zaman, özellikle daha az değişken ortamlarda, bu dalgalanmalar uzun vadeli yatırımcılar için endişe yaratmayacak kadar küçüktür. Ancak, günlük trader’lar olarak adlandırılan bu hareketlerden aktif olarak kâr etmeye çalışan bir piyasa katılımcısı kategorisi bulunmaktadır.

Bir günlük trader’ın faaliyetleri, uygun alım veya satım anlaşmaları yapmak için alım satım yaptıkları varlıkların kısa vadeli fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışmayı içerir. Bu, gün içi fiyat dalgalanmalarını etkileyen ve bazıları değerlendirilmesi zor veya imkansız olan çok sayıda faktörden dolayı yüksek riskli, yüksek kazançlı bir ticaret türüdür.

Günlük trader’lar, ellerinden gelen en iyi işlemleri yapmak için farklı araçlar ve teknikler kullanır. Bazıları, gelecekte kendilerini tekrar edebilecek fiyat grafiği modellerini bulmak için bir varlığın fiyat geçmişini analiz etmeye çalışır. Diğerleri, mevcut piyasa verilerini analiz etmek ve işlemleri otomatik olarak yürütmek için bilgi işlem gücünü kullanan ticaret yazılımı geliştirir veya satın alır. Diğerleri hala tamamen içgüdüye dayalı ticaret yapmaktadır.

Kötü şöhretli yüksek oynaklığı ile bilinen kripto para piyasası, günlük trader’lar için son derece riskli ancak potansiyel olarak kazançlı bir zemin sağlar. Varlıkların fiyatları tek bir gün içinde sıklıkla yüzde 10 veya daha fazla değiştiğinde, hem kârlar hem de zararlar yüksek düzeyde olabilir.

Son dakika Bitcoin ve diğer kripto para haberlerini Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
Binance Reklam
En Büyük 10 Kripto Para
Kripto ParaFiyat

Kripto Para Gündemi

Diğer 91 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğimize söz veriyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamıza göz atın.

Binance Reklam

Tekrar Hoşgeldiniz!

Kriptofoni'ye hemen giriş yapın.

Şifrenizi Sıfırlayın

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.