Dogecoin (DOGE) Ne Kadar? Güncel Dogecoin Fiyatı, Grafikler ve Yorumlar

dogecoinDogecoin
DOGE
0,238199 $
0.00000387 BTC
Piyasa Değeri
31.344.062.761 $
Hacim (24s)
1.338.059.756 $
Dolaşımdaki Arz
131.732.977.162 DOGE
Toplam Arz

Dogecoin Fiyatı: Dogecoin Kaç TL, Dogecoin Kaç Dolar?

Kriptofoni Dogecoin (DOGE) ne kadar sayfasından canlı Dogecoin fiyatıDogecoin kaç tl, Dogecoin kaç dolar gibi sorgulara ilişkin tüm verilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Dogecoin yorumları neler, uzmanlar Dogecoin fiyatı için neler söylüyor gibi birçok konuda fikir edinebilirsiniz.

An itibariyle 1 Dogecoin kaç TL sorusunun yanıtı 2,21 iken, 1 Dogecoin kaç dolar sorusunun yanıtı 0,238199 $‘dir. Öte yandan 1 Dogecoin kaç Euro sorusunun yanıtı ise 0,205360 ‘dur. Sayfa üzerindeki tüm fiyat verileri anlık olarak güncellenmektedir. Dogecoin fiyatı son 1 saatte 0.27%, 24 saatte 0.07%, son 7 günde ise 3.88% değişim göstermiştir.

Dogecoin, toplam 31.344.062.761 $ piyasa değeri ile en büyük 10. kripto para birimidir.

Dogecoin Fiyatı Hesaplama Aracı

Bu başlık altındaki Dogecoin fiyatı hesaplayıcı aracı ile Dogecoin kaç dolar, Dogecoin kaç tl, Dogecoin Euro ve diğer itibari para (fiat para) birimleri için fiyat hesaplaması yaptırabilirsiniz.

DOGE

Dogecoin Fiyatı Grafiği, Geçmiş Fiyat Verileri ve Diğerleri

Bu başlık altından Dogecoin fiyatı grafiği, geçmişteki Dogecoin fiyat verileri, piyasalardaki hareketler, en güncel Dogecoin haberleri gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.


 • Fiyat Grafiği

 • Geçmiş Fiyat Verileri

 • Piyasalar

 • Sosyal Medya

 • Haberler

 • Yorumlar

 • Zaman:
 • 1s
 • 1G
 • 1H
 • 1A
 • 1Y
 • Tümü
 • Tip:
 • Çizgi Grafiği
 • Mum Grafiği
* Para birimi: USD
Geçmiş Fiyat Verileri için Dogecoin
TarihAçılışKapanışEn YüksekEn DüşükHacim
Dogecoin Piyasalar
#Kaynakİşlem ÇiftiHacimFiyatDeğişimSon Güncelleme

Dogecoin (DOGE) Nedir? Dogecoin Yorumları

Dogecoin, Adobe çalışanı Jackson Palmer ve programcı Billy Markus tarafından 2013 yılında oluşturulan parodi kripto para birimidir. İsmi, “Doge” memesinden türetilmiştir ve simgesinde Comic Sans fontuyla çevrili bir Shiba Inu köpeği bulunur.

Doge memesi 2013 yılında popülerlik kazandı ve Dogecoin o yılın Aralık ayında tanıtıldı. Palmer, Dogecoin'in insanların dikkatini kripto paralara olumlu bir şekilde çekmesini ve yeni kullanıcılar için erişilebilir ve çekici hale getirerek teknolojiyle yenilikleri teşvik etmesini istediğini söyledi.

Açık kaynak Dogecoin protokolü, Luckycoin Blockchain'inin bir fork'udur; bu, orijinal Dogecoin geliştiricilerinin, Luckycoin kaynak kodunun bir kopyasını oluşturduğu ve bu kaynak kodunu kendi tercihlerine göre değiştirdiği anlamına geliyor. Luckycoin ise bir Bitcoin fork'u olan Litecoin'in fork'udur.

Dogecoin, Bitcoin ile aynı C++ programlama dilinde yazılmıştır. Dogecoin web sitesine göre, kripto para birimi genellikle dijital içerik oluşturan veya paylaşan internet kullanıcılarına bahşiş vermek için kullanılıyor. Piyasa değeri 2018'de 1 milyar doları aşan Dogecoin'in popülaritesi Elon Musk desteğiyle adeta yeri göğü inletmiştir.

Dogecoin'in geliştiricileri birkaç yıldır büyük ölçüde etkin değil. 2015 yılında Palmer, kripto para topluluğundan “uzun süreli izin” alacağını, topluluğu “çöplük” olarak nitelendirdiğini ve “beyaz erkek egemen” olduğu ve “moda sözcüklerle dolu iş fikirleri” ile gölgelendiği için eleştirdi. Protokolün gelişimini ise seçkin topluluk üyelerinden oluşan bir ekibe bıraktı.

Temmuz 2020'de, insanları Dogecoin'e 25 dolar yatırmaya davet eden bir videonun TikTok'ta viral olmasıyla kripto para biriminin fiyatı 0,0028 dolardan geçici de olsa 1 dolara kadar çıktı. #TikTokDogecoinChallenge trend olmaya başlamasıyla Dogecoin'e olan ilgi arttı ve işlem hacmi iki gün içinde yüzde 1900 arttı. Dogecoin geliştiricileri, sert fiyat yükselişinden kısa bir süre sonra Twitter'daki insanları piyasayı güvende tutmak için finansal “tavsiyeler” almaktan kaçınmaları konusunda uyardı. Varlık fiyatı o zamandan beri dalgalanmadan önceki yakın bir seviyeye geri döndü.

An itibariyle Dogecoin, 31.344.062.761 $ piyasa değeri ile en büyük 10. kripto para birimidir. CoinMarketCap’in verilerine göre, varlığı bilinen 9 binden fazla kripto para birimi bulunmaktadır.

Dogecoin Nasıl Çalışıyor?


Vizyon


Dogecoin, her ne kadar ciddi olmasa da Bitcoin'e benzer şekilde bir tür para birimi olarak tasarlanmıştır (ciddi olmasa da). Dogecoin genellikle dijital içerik oluşturan veya paylaşan internet kullanıcılarına bahşiş vermek için kullanılmaktadır.

Çıkış Tarihi


Dogecoin 2013 yılının Aralık ayında piyasaya sürüldü. O zamanlar kripto para biriminin arzının hiçbiri kurucuları teşvik etmek için ayrılmamıştı. Yazılım hemen kullanıma sunuldu ve kripto para madenciliği yapmak isteyenler DOGE kazanmak için birbirleriyle rekabete giriştiler.

Ağ Tasarımı ve Güvenlik Modeli


Belirtildiği gibi, Dogecoin, Luckycoin Blockchain'inin bir fork'udur. Geliştiriciler, açık kaynaklı bir protokol olduğu için Luckycoin yazılımını kopyalayabildiler.

Luckycoin, kendisi bir Bitcoin fork'u olan bir Litecoin fork'udur. Ve Bitcoin gibi, Dogecoin de bir iş kanıtı (Proof of Work) konsensüs algoritmasını kullanan açık kaynaklı, merkeziyetsiz, bir eşten eşe ağdır. Bu nedenle ağ, işlemleri doğrulamak ve Blockchain işlem kaydını manipüle etmeye çalışacak kötü aktörlerden korumak için madencilere güvenir.

Bununla birlikte Dogecoin, Bitcoin'den farklı olarak, Bitcoin'in SHA-256 madencilik algoritmasından daha düşük hash rate'e sahip ve daha az enerji kullanan scrypt madencilik algoritmasını kullanmaktadır.

Dogecoin hakkında daha fazla bilgi edinmek için “Dogecoin Nedir” rehberimizi ziyaret edebilirsiniz.

Güncel Dogecoin Yorumları Neler?


Güncel Dogecoin yorumları neler, Dogecoin alınır mı sorusuna evet veya hayır yanıtı vermenin doğrudan yatırım tavsiyesi niteliğinde olmasından dolayı bu soruya bir yanıt vermek mümkün değildir. Bunun kararını kendiniz vermelisiniz. Kripto para piyasasına yeni giriş yapıyorsanız ilk adım hangi kripto para birimine yatırım yapacağınıza karar vermektir. Kripto para piyasasında değişmez, katı kurallar yoktur ve bir gün herhangi kripto para birimi sert şekilde yükselebilirken, ertesi gün çökebilir. Bu durum Dogecoin için de geçerlidir.

Acemi bir yatırımcının bu fiyat hareketlerini öngörebilmesi, uzmanların yaptığı Dogecoin yorumları ile ilgili bir çıkarımda bulunabilmesi için fazlasıyla şansa ihtiyacı vardır. Fakat, yatırımınızı korumak için alabileceğiniz birkaç önlem bulunmaktadır. Yeni bir yatırımcının yapacağı ilk şey alacağı kripto para biriminin toplam piyasa değerine ve piyasadaki yerine bakmaktır. Çünkü yüksek piyasa değerine sahip kripto para birimleri, az bilinen ve düşük piyasa değerine sahip kripto para birimlerine kıyasla fiyatları çok değişken değildir. Daha yüksek piyasa değeri genellikle daha düşük risk anlamına gelir.

Her yatırım aracı gibi Dogecoin fiyatı da haberlerden kolayca etkilenebilmektedir. Bu sebeple Dogecoin haberlerini düzenli olarak takip etmeniz gerekir.

Dogecoin için Faydalı Bağlantılar

Son dakika Bitcoin ve diğer kripto para haberlerini Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tekrar Hoşgeldiniz!

Kriptofoni'ye hemen giriş yapın.

Şifrenizi Sıfırlayın

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.