Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
 • Google Play Uygulamamız

0.92779324 Ethereum Kaç Dolar, 0.92779324 ETH Kaç ABD Doları Ediyor?

ÖZEL TEKLİF: Ömür boyu %10 komisyon indirimi ile başta Ethereum olmak üzere Bitcoin ve diğer kripto paraları alıp satmak için buraya tıklayarak hemen şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a üye olabilirsiniz! Bu teklif sınırlı süre ile geçerlidir ve tamamen size özeldir.

0.92779324 Ethereum Kaç Dolar?

0.92779324 Ethereum Kaç Dolar=$ 3.214,12
0.92779324 Ethereum Kaç TL= 106.109,70
0.92779324 Ethereum Kaç Euro=2.948,00
24s’lik Ethereum Hacmi=$ 21.851.614.013
Ethereum’un Piyasa Değeri=$ 416.599.754.706

Ethereum Fiyatı Dönüştürücü (ETH/USD)

Ethereum Fiyat Grafiği (ETH/USD)

0.92779324 ETH Kaç Dolar? 0.92779324 Ethereum Kaç Dolar?

Kriptofoni 0.92779324 ETH kaç dolar sayfasından, canlı 0.92779324 Ethereum kaç dolar, 0.92779324 Ethereum kaç ABD doları ediyor gibi soruların cevaplarının tamamına ulaşabilirsiniz. An itibariyle 0.92779324 ETH kaç dolar sorusunun cevabı $ 3.214,12‘dır. Başka bir deyişle 0.92779324 Ethereum ile $ 3.214,12 ABD doları alınabilmektedir. En büyük altcoin Ethereum (ETH), son 24 saatte dolar karşısında 1.21% değişim göstermiştir. Ethereum, toplamda $ 416.599.754.706 dolar piyasa değeri ile en büyük 2‘nci kripto para birimidir.

Ethereum ile İlgili Sık Sorulan Sorular

 1. Ethereum Nedir?

  Ethereum, genellikle Bitcoin’den sonra en popüler ikinci kripto para birimi olarak anılır. Ancak Bitcoin’den ve diğer birçok kripto para biriminden farklı olarak Ethereum, yalnızca bir değişim aracı veya bir değer deposu olmaktan çok daha fazlası olmayı amaçlamaktadır. Bunun yerine, Ethereum kendisini Blockchain teknolojisi üzerine kurulu merkeziyetsiz bir bilgi işlem ağı olarak adlandırıyor. Ethereum ağının yerel varlığı ise Ether kısaca ETH’dir.

 2. Ethereum Nasıl Çalışır?

  Tüm kripto para birimleri gibi, Ethereum da bir Blockchain ağı temelinde çalışır. Blockchain, tüm işlemlerin doğrulandığı ve kaydedildiği merkeziyetsiz, dağıtık bir halka açık defterdir. Ethereum ağına katılan herkesin bu defterin aynı bir kopyasına sahip olması ve tüm geçmiş işlemleri görmelerine izin vermesi anlamında dağıtım yapılır. Ağ herhangi bir merkezi varlık tarafından işletilmediği veya yönetilmediği için merkezi değildir. Bunun yerine, tüm dağıtık defter sahipleri tarafından yönetilir. Blockchain işlemleri, ağı güvenli tutmak ve işlemleri doğrulamak için kriptografi kullanır. İnsanlar, ağdaki her işlemi onaylayan ve sistemin kalbinde yer alan Blockchain’e yeni bloklar ekleyen karmaşık matematiksel denklemleri “madencilik yapmak” veya çözmek için bilgisayarları kullanır. Katılımcılar kripto paralarla ödüllendirilir. Ethereum ağında bu kripto paralara Ether (ETH) denir. Ether, Bitcoin gibi mal ve hizmetleri alıp satmak için kullanılabilir. Ayrıca, son yıllarda fiyatta hızlı artışlar görüldü ve bu da onu fiili bir spekülatif yatırım haline getirdi. Ancak Ethereum hakkında benzersiz olan şey, kullanıcıların bir bilgisayarda “çalışan” yazılımlar gibi Blockchain “çalışan” uygulamalar oluşturabilmeleridir. Bu uygulamalar, kişisel verileri depolayabilir ve aktarabilir veya karmaşık finansal işlemleri gerçekleştirebilir. Enterprise Ethereum Alliance’ın eğitim ve geliştirme direktörü Ken Fromm, “Ethereum, ağın madencilik sürecinin bir parçası olarak hesaplamalar yapabilmesi bakımından Bitcoin’den farklıdır. Bu temel hesaplama yeteneği, bir değer deposunu ve değişim aracını, merkeziyetsiz bir küresel bilgi işlem motoruna ve açıkça doğrulanabilir veri deposuna dönüştürür.” değerlendirmesinde bulunuyor.

 3. Ether ile Ethereum Arasındaki Fark Nedir?

  Ether’i finansal işlemlerde dijital para birimi olarak, yatırım veya değer saklama aracı olarak kullanabilirsiniz. Ethereum, Ether’in tutulduğu ve değiş tokuş edildiği Blockchain ağıdır. Ancak yukarıda bahsedildiği gibi, bu ağ ETH dışında çeşitli başka özellikler sunmaktadır. Anchorage ürün müdürü Boaz Avital, “Bunlar basit fon hareketleri olabilir, ancak varlık alışverişinden kredi almaya ve bir dijital sanat eseri almaya kadar her şeyi yapan karmaşık işlemler de olabilir” diyerek ağın diğer özelliklerine dikkat çekiyor. İşlemler, Ethereum ağında işlenir ve saklanır. Ethereum ağı, verileri depolamak ve merkeziyetsiz uygulamaları çalıştırmak için de kullanılabilir. Bir şirketin verileri kontrol ettiği, Google veya Amazon tarafından sahip olunan ve işletilen bir sunucuda yazılım barındırmak yerine, insanlar Ethereum Blockchain’de uygulamalarını barındırabilir. Bu, kullanıcılara verileri üzerinde kontrol sağlar ve her şeyi yöneten merkezi bir otorite olmadığı için uygulamayı açık bir şekilde kullanılır hale getirir. Belki de Ether ve Ethereum’u içeren en ilgi çekici kullanım örneklerinden biri, kendi kendini yürüten sözleşmeler veya akıllı sözleşmelerdir. Diğer herhangi bir sözleşme gibi, iki taraf da gelecekte mal veya hizmet teslimi konusunda bir anlaşma yapar. Geleneksel sözleşmelerin aksine, avukatlar ve diğer aracılara ihtiyaç yoktur: Taraflar, sözleşmeyi Ethereum Blockchain’inde kodlar ve sözleşmenin koşulları karşılandığında, kendi kendini yürütür ve Ether’i uygun tarafa teslim eder.

 4. Ethereum vs Bitcoin

  Bitcoin’in birincil kullanımı bir dijital para birimi ve değer deposudur. Ether ayrıca dijital para birimi ve değer deposu olarak da çalışır, ancak merkeziyetsiz Ethereum ağı, ağ üzerinde uygulamalar, akıllı sözleşmeler ve diğer işlemleri oluşturmayı ve çalıştırmayı mümkün kılar. Bitcoin bu işlevleri sunmamaktadır. Sadece para birimi ve değer deposu olarak kullanılır. Ethereum ayrıca işlemleri daha hızlı işler. Katten’in finansal piyasalar ve düzenleme grubu başkanı Gary DeWaal, “Bitcoin ağında yeni bloklar her 10 dakikada bir doğrulanırken, Ethereum ağında yeni bloklar her 12 saniyede bir doğrulanır. Ve gelecekteki geliştirmeler Ethereum işlemlerini daha da hızlandırabilir” diyerek Bitcoin karşısında Ethereum’un bir adın öne çıktığına vurgu yapıyor. Son olarak, potansiyel Ether’lerin sayısında bir sınır yoktur, yani sonsuz arz söz konusudur. Bitcoin’in ise arzı sınırlıdır ve 21 milyondan fazla BTC piyasaya sürmez.

 5. Ethereum’a Nasıl Yatırım Yapılır?

  Ethereum ağında yeni olan insanlar için bu soru yaygın bir yanılgıdır bu. Ethereum alınıp satılamaz çünkü bu bir ağdır. Burada alınıp satılan şey aslında Ether yada ETH’dir. Yani Ethereum ağının yerel varlığıdır. Ethereum’un popülaritesi göz önüne alındığında Ether satın almak çok kolaydır. Ethereum satın almak için Binance, BtcTurk, Paribu gibi kripto para borsalarını kullanabilirsiniz.

 6. Ethereum Almalı mıyım?

  Katten’in finansal piyasalar ve düzenleme grubu başkanı Gary DeWaal’a göre birkaç nedenden dolayı Ethereum ağına yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. DeWaal bu durumu, “Birincisi, bir dijital para birimi olarak değeri ve kullanımı var; ikincisi, Ethereum Blockchain’i yeni protokole (PoW’dan PoS’a) geçtiğinde daha çekici hale gelebilir; ve üçüncüsü, daha fazla insan Ethereum’un dağıtık uygulamalarını kullandıkça, ETH talebi artabilir” şeklinde açıklıyor. Doğrudan Ether satın almanın yanı sıra, Ethereum ağını kullanarak uygulamalar geliştiren şirketlere yatırım yapmayı da deneyebilirsiniz. Yatırımınızı yönetme konusunda yardım istiyorsanız, Bitwise Ethereum Fund veya Grayscale Ethereum Trust gibi profesyonel bir yatırım fonu da satın alabilirsiniz, ancak bunlar şu anda yalnızca akredite yatırımcılara açıktır. Ether veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce potansiyel riskler hakkında bir finansal danışmanla konuşmanız tavsiye edilmektedir. Bu piyasadaki yüksek risk ve oynaklık göz önüne alındığında, Ethereum’un potansiyeline inansanız bile yatırdığınız paranın kaybetmeyi göze alabileceğiniz para olduğundan emin olun.

 7. Ethereum Ne Kadar? 1 ETH Kaç Dolar?

  Ethereum ne kadar sorusunun yanıtına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Sayfada 1 ETH kaç dolar sorusunun yanıtının yanı sıra, 1 ETH kaç TL, 1 ETH kaç Euro gibi birçok sorunun yanıtı yer almaktadır.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Kripto paralara yatırım yapmak yüksek risk içerir ve herkes kendi araştırmasını yapmalıdır. Kriptofoni.com ve yazarları bu bilgilerin doğruluğu veya eksiksizliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

En güncel Bitcoin, altcoin ve genel kripto para gelişmelerinden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Whatsapp, Telegram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızı takip edin!